سوالات متداول

روش کالری‌شماری یکی از متدهای نوین و بسیار سالم برای کاهش و کنترل وزن است و شما را از رژیم‌های طاقت‌فرسا و ناسالم بی نیاز می‌کند. کرفس یک اپلیکیشن کالری‌شمار است که به شما کمک می‌کند غذاها و فعالیت‌های روزانه‌ی خود را کنترل کنید و با تنظیم میزان غذای خود به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. کرفس مجموعه‌ای بیش از ۱۰۰۰ غذا و ۱۵۰ نوع فعالیت ورزشی در اختیار شما قرار می‌دهد و به طور مرتب به آنها اضافه می‌شود.

طرز کار با اپلیکیشن کرفس چگونه است؟

در گوگل سرچ کنید نحوه استفاده از برنامه کرفس و فیلم آموزشی را از آپارات نگاه کنید.

در قسمت وارد کردن میزان ماده غذایی مشکل دارم و نمیدانم ارقام را از کدام سمت وارد کنم؟

صفر بعد از نقطه برای اعشار است و قبل نقطه تا عدد سه رقمی را میتوان وارد کرد. برای راحتی کار در قسمت تنظیمات برنامه تیک وارد کردن غذا با چرخ را بردارید

عدد داخل دایره برای لاغری است یا تثبیت وزن؟

در ابتدای برنامه بعد از گرفتن مشخصات اولیه شما به شما کالری برای تثبیت وزن داده میشود. برای لاغری باید اشتراک برنامه را تهیه کنید و به قسمت هدف بروید تا کالری لاغری برای شما حساب شود.

قسمت مربوط به پروتیین تا کجا پر شود؟

میزان پروتین لازم (به گرم) برای هر کس با توجه به مشخصات وی محاسبه میشود و باید تا اندازه پرچم پرشود.

من اشتراک ماهانه/سالانه کرفس را خریداری کردم ولی وقتی به قسمت هدف میروم برنامه به قسمت فروشگاه رفته و از من میخواهد مجدد خرید کنم.

باید حتما با همان حساب کاربری (ایمیل یا شماره تلفن) که از کافه بازار/مایکت در فروشگاه کرفس خرید انجام دادید لاگین باشید. بعد به فروشگاه کرفس بروید و چند ثانیه صبر کنید تا گزینه خرید به خریداری شد تبدیل شود.

آیا برنامه فقط برای کاهش وزن و لاغری است؟ یا برای چاقی و افزایش وزن هم میتوان از آن استفاده کرد

برنامه کرفس برای تناسب اندام میباشد. قسمت هدف برنامه با توجه به مشخصات شما و نوع هدف شما هم کالری لاغری و هم کالری چاقی محاسبه میکند.

چرا بعد مدتی که کاهش وزن داشتم و وزنم را در برنامه آپدیت میکنم کالری داده شده به جای اینکه کم شود زیاد میشود؟

اگر کالری داده شده با کم شدن وزن بیشتر شود به این علت است که در مدت مشخص بیشتراز حدی که باید وزن کم میکردید کاهش وزن داشتید. بنابراین باقی کالری در باقی زمان هدف پخش میشود.

آیا خانمهای باردار و شیرده هم میتوانند از برنامه کرفس استفاده کنند؟

در قسمت تنظیمات برنامه برای دوران شیردهی بخشی در نظر گرفته شده که با فعال کردن این قسمت کالری لازم برای دوران شیردهی به شما داده میشود. تغذیه دوران بارداری از اهمیت بالایی برخوردار بوده ومیزان کالری مورد نیاز حتما باید تحت نظر پزشک باشد.

کالری غدایی که در لیست غذاهای کرفس نیست چگونه وارد کنم؟

اگر کالری ماده غذایی روی بسته بندی ماده نوشته شده مقدار آن را در صد گرم وارد کنید. در غیر صورت مواد تشکیل دهنده غذا را جدا جدا وارد برنامه کنید.

آیا باید وزن خود را در برنامه به روز کنیم؟

حتما هر هفته وزن جدید خود را در برنامه به روز کنید تا کالری هدف مظابق آن تغییر کند. میتوانید درصفحه اصلی برنامه در قسمت نارنجی رنگ وزن خود را آپدیت کنید.

بعد از پر کردن مشخصات، برنامه به من کالری تثبیت وزن داده است. چقدر از این مقدار کمتر مصرف کنم تا لاغر شوم؟

میزان کالری لاغری بر اساس مشخصات اولیه و نوع هدف هر کس متفاوت است. به قسمت هدف برنامه بروید تا برایتان کالری لاغری حساب شود.

بعد از پر کردن مشخصات، برنامه به من کالری تثبیت وزن داده است. چقدر از این مقدار کمتر مصرف کنم تا لاغر شوم؟

به همان اندازه کالری هدف اگر مصرف کنید لاغز میشوید و لازم نیست کمتر از آن مصرف کنید.

بعد از وارد کردن ورزش از کالری دریافتی روزانه کم میشود. آیا میتوانم بعد آن تا حد مجاز کالری دریافت کنم و غذا بخورم؟

مهم این است که کالری دریافتی شما از حد مجاز بیشتر نشود. بعد از وارد کردن ورزش میتوانید تا حد مجاز بخورید ولی اگر نخورید هم مانعی ندارد.